ChromeNieuws.nl

is met meer dan 300 artikelen en 400 nieuwflitsen al meer dan 2,5 jaar dé Nederlandstalige nieuws- en opiniebron over Chrome OS!

 

Google heeft een nieuw project gestart voor Chrome, genaamd ANGLE. Hiermee moet het mogelijk worden om 3D-beelden af te spelen in de browser zonder extra drivers te hoeven downloaden.

Het open source project wil webGL content laten draaien in Chrome op Windows computers, zo schrijft product manager Henry Bridge in de Chromium blog. Normaalgesproken zijn daar OpenGL-drivers voor nodig, die de verbinding leggen tussen de hardware en de browser.

Deze drivers zijn volgens Bridge echter lang niet altijd geïnstalleerd op Windows computers, omdat die meestal gebruik maken van Microsoft's Direct3D. Veel Windows gebruikers kunnen dus geen webGL content afspelen alhoewel de hardware prima toereikend is.Game 3D

ANGLE (Almost Native Graphics Layer Engine) lost dit probleem op doordat ze simpelweg OpenGL drivers overbodig maakt. Overigens kennen Linux en Mac OS het probleem niet, omdat zij weinig tot geen gebruik maken van Direct3D.

Omdat Chrome OS op dezelfde Chromium code is gebaseerd als de browser Chrome, zal de techniek van ANGLE waarschijnlijk ook voor het OS gebruikt gaan worden.

Reacties
Er is nog geen reactie op dit artikel gegeven.
Zelf reageren
Naam
Bericht
Email
=verplicht veld