ChromeNieuws.nl

is met meer dan 240 artikelen en 350 nieuwflitsen al meer dan 2 jaar dé Nederlandstalige nieuws- en opiniebron over Chrome OS!

 

Volgens de CEO van Microsoft is het niet verstandig om binnen anderhalf jaar twee besturingssystemen uit te brengen. Dat zei Ballmer dinsdag op een conferentie voor partners van Microsoft in New Orleans.

De Microsoft topman doelde hiermee op het eerder door Google uitgebrachte besturingssysteem voor mobiele telefoons Android dat niet al te lang geleden werd uitgebracht. Ballmer verwees naar de negatieve ervaringen die Microsoft heeft gehad met kort achter elkaar gelanceerde besturingssystemen Windows 95/98 en NT.

It won't happen for a year and a half and they already announced an operating system.

Ballmer kreeg de pro-Microsoft lachers op zijn hand toen hij opmerkte dat hij Chrome OS wel interessant vond en er aan toevoegde dat hij 'respectvol' zou zijn ten aanzien van het nieuwe besturingssysteem.

Who knows what this thing is? To me, the Chrome OS thing is highly interesting. I will be respectful.

De aangekondigde lancering van Google Chrome OS raakt in ieder geval de core business van Microsoft wat als grootste producent van besturingssystemen nog altijd meer dan 90% van de markt in handen heeft.

I don't know if they can't make up their mind or what the problem is over there, but the last time I checked, you don't need two client operating systems. It's good to have one.

Ondanks de grappende toon van CEO Ballmer lijkt Microsoft de uitdaging die Google heeft wel degelijk serieus te nemen. De lancering van Bing als alternatief voor de zoekmachine van Google en het gratis beschikbaar stellen van bepaalde onderdelen van het Office pakket laten dat duidelijk zien.

Eerdere pogingen van de Microsoft topman om de concurrentie belachelijk te maken pakten niet zo goed uit. De iPhone van Apple bestempelde hij eerder nog als te duur maar ondanks dat heeft Apple met de iPhone een behoorlijk aandeel weten te veroveren in de markt van smartphones.

De Mircrosoft conferentie was overigens live te volgen via Internet. Het aandeel Microsoft daalde dinsdag licht in waarde.

Reacties
Er is nog geen reactie op dit artikel gegeven.
Zelf reageren
Naam
Bericht
Email
=verplicht veld