ChromeNieuws.nl

is met meer dan 240 artikelen en 350 nieuwflitsen al meer dan 2 jaar dé Nederlandstalige nieuws- en opiniebron over Chrome OS!

 

Googles plannen om een eigen besturingssysteem op de markt te brengen, kunnen tot nieuwe problemen leiden met de Amerikaanse mededingingsautoriteiten. Aldus de New York Times



Dat zeggen ingewijden tegen de New York Times. De Amerikaanse handelswaakhond FTC onderzoekt al geruime tijd de banden tussen Google en Apple. De twee bedrijven delen twee bestuursleden, onder wie Google-topman Eric Schmidt.

De Amerikaanse antikartelwetgeving verbiedt dergelijke dubbelfuncties tussen bedrijven die elkaars concurrenten zijn. Dat geldt voor Google en Apple in toenemende mate: de twee zijn met respectievelijk de iPhone en Android beide actief op de markt voor smartphones. Bovendien bracht Google onlangs webbrowser Chrome uit, een concurrent van Apple's Safari.

Met de aankondiging dat Google onder de naam Chrome OS een eigen besturingssysteem wil lanceren, begeeft het bedrijf zich opnieuw op een markt waar Apple al langer actief is. Apple voorziet zijn Macs van Mac OS X.
Reacties
Koos @ 2009-07-16 21:39:05
Je vraagt je toch af waarom die bestuurders het zo vaak op een confrontatie met deze of een andere toezichthouder laten komen..
Zelf reageren
Naam
Bericht
Email
=verplicht veld